Ile kosztują wakacje na morzu karaibskim?

mariusz
morze karaibskie

O wakacjach w ciepłym, ustronnym miejscu marzymy przez niemal cały rok. Najczęściej decydujemy się wyjechać do Grecji, Chorwacji czy też pozostać w kraju, nad polskim morzem bądź w górach. O wakacjach na Karaibach mówimy stosunkowo rzadko, podczas gdy ich koszt wcale nie jest tak wysoki, jak mogłoby się wydawać.

Wakacje w raju

Większość z nas wydaje się, że urlop na Karaibach kosztować będzie majątek. Rzeczywiście, przyjęło się, że w te okolice udają się głównie ludzie bogaci, którzy chcieliby zaznać nieco luksusu, a także odpocząć w miejscu, w którym istnieje małe prawdopodobieństwo spotkania kogoś znajomego. Z drugiej strony któż z nas nie marzy o rajskich plażach czy widokach, które wręcz zapierają dech w piersiach? Warto spojrzeć realnie na cenę rajskich wakacji – o ile jeszcze kilkanaście lat temu w znaczny sposób odbiegały one od wakacji w Europie, o tyle dziś różnice te nie są tak zatrważające. Powodem jest fakt, iż ceny usług turystycznych rosną z roku na rok, podczas gdy ceny wakacji na morzy karaibskim są raczej stałe. 

Ile kosztują wakacje na morzu karaibskim?

Pora odpowiedzieć na pytanie, ile rzeczywiście będziemy musieli zapłacić za wakacje na Karaibach? Otóż ceny są zróżnicowane, w zależności od tego, jaką dokładnie wyspę wybierzemy i w jakim standardzie będziemy chcieli wypoczywać. Najdroższe są oczywiście rejsy po morzu karaibskim, za które trzeba zapłacić nawet 10 000 zł za osobę – jest to cena za tydzień spędzony na statku. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że za taką kwotę będziemy mogli wypoczywać w stosunkowo wysokim standardzie. Mniej zapłacimy, jeśli zdecydujemy się na odpoczynek na jednej z wysp. Pamiętajmy, że standard hoteli jest znacznie niższy od standardu europejskiego, dlatego nawet wybierając obiekt kilku gwiazdowy, nie spodziewajmy się usług na bardzo wysokim poziomie. Wakacje na Dominikanie będą nas kosztowały około 4000-5000 zł na osobę, jeśli wybieramy się na nie poza sezonem. W sezonie zaś cena będzie odpowiednio wyższa – może pójść do góry nawet o 50%.

Zobacz też:  Wakacje na chorwackiej wyspie krk - uroki morza adriatyckiego

Nieco tańszy będzie wypoczynek na Martynice, głównie ze względu na niższe koszty lotów. Tutaj za pobyt zapłacimy około 3500-4000 zł za osobę. Jeśli zależy nam na dodatkowych wycieczkach, poznaniu lokalnych zwyczajów czy uczestniczeniu w imprezach tematycznych, to będziemy musieli liczyć się z jeszcze wyższymi wydatkami. Możemy zaoszczędzić, organizując podróż we własnym zakresie, wtedy nie opłacamy bowiem prowizji dla biura podróży, która wynosi nawet 20-30%. Z drugiej strony wielość formalności, jakich należy dopełnić, może skutecznie zniechęcić do organizowania podróży na własną rękę w tak dalekie strony.

Jak sfinansować wczasy w egzotycznym miejscu?

Choć za wakacje w europejskich kurortach zapłacimy mniej, niż za pobyt na wyspach leżących na morzu karaibskim, to jednak różnice w cenie nie są aż tak bardzo widoczne. Dlatego też warto, przynajmniej raz w życiu, zobaczyć rajskie plaże na własne oczy. Jeśli nie posiadamy wystarczająco dużo środków własnych, sięgnijmy po pożyczkę. Szybkie pożyczki przez internet w ofercie Saverium.pl pozwolą nam pozyskać niezbędne kwoty w ciągu zaledwie 15 minut, i to bez konieczności przedstawiania dodatkowych zaświadczeń, oceny zdolności kredytowej czy dopełniania całego szeregu formalności. Wnioskować możemy o potrzebną nam sumę pieniędzy, którą przeznaczymy na bilety lotnicze, wykupienie wycieczki, rejs po morzu karaibskim czy na inny, dowolny cel. Szybkość, łatwość uzyskania oraz brak skomplikowanych formalności – to właśnie charakteryzuje szybkie pożyczki. 

Więcej informacji na temat pożyczek pozabankowych: https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-pozabankowe-online-kredyty-pozabankowe-prezez-internet/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też