mariusz

mariusz

Artykułów: 73
Zafascynowany morzem i podróżami. Nie ma na świecie morza, o którego istnieniu by nie wiedział. Odwiedził setki cudownych miejsc. Z wykształcenia jest przewodnikiem turystycznym, a prywatnie mężem i ojcem dwójki rozrabiaków.

Dieta śródziemnomorska – na czym polega i dlaczego warto ją stosować?

Dieta śródziemnomorska to nie tylko plan żywieniowy, ale styl życia oparty na tradycji, kulturze i produktach typowych dla regionu Morza Śródziemnego. Ta dieta cieszy się ogromnym uznaniem dzięki swoim zdrowotnym korzyściom, w tym zwiększaniu długowieczności i ochronie przed wieloma chorobami przewlekłymi. Poznajmy dokładniej na czym polega ta dieta, co możemy z niej czerpać i jak ją zastosować w codziennym życiu.

Planujesz kupić nieruchomość? Nie zapomnij o jej ubezpieczeniu

Zakup nieruchomości to zawsze bardzo ważna decyzja. Wiąże się nie tylko z dużymi kosztami za sam zakup domu i wyposażenia, ale do tej inwestycji należy doliczyć także koszty dodatkowe. Niewątpliwie bardzo ważnym wydatkiem jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia nieruchomości.
Turkusowa laguna, piękna woda na Malediwach

Ile kosztuje wyjazd naMalediwy?

Malediwy, zlokalizowane na Oceanie Indyjskim, to archipelag, który przyciąga turystów z całego świata swoimi rajskimi plażami, niebieską wodą…

Czy w ciąży można jechać nad morze?

Ciąża jest czasem wyjątkowej wrażliwości, kiedy trzeba szczególnie wypocząć i zadbać o swoje zdrowie. Dlatego też, jeśli kobieta w ciąży chce wybrać się na wakacje nad morze, powinna dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Warto wiedzieć, że w okresie ciąży nie wszystkie formy wypoczynku są wskazane. Musimy pamiętać, że ciąża to nie choroba, ale poważne osłabienie odporności. Aby odpocząć, należy zbadać, czy nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, dzięki czemu można bezpiecznie wybrać się w podróż.

Morze Adriatyckie

Morze Adriatyckie – charakterystyka, atrakcje

Morze Adriatyckie to niewielki przedstawiciel tego rodzaju akwenu wodnego, w ostatnich latach coraz częściej staje się jednak celem podróży turystów. Gdzie się znajduje, czym się charakteryzuje i co oferuje osobom je odwiedzjącym? Wszystkiego tego możesz dowiedzieć się, czytając ten artykuł.
morza europy

Morza Europy – jakie morza otaczają wybrzeża Europy?

Kontynent europejski otoczony jest wodami Oceanu Atlantyckiego i Arktycznego, które wpływają do 19 mórz okalających kontynent. Jakie są morza Europy i jaka jest specyfika ich wód? Przedstawiamy najważniejsze informacje.
morze jawajskie

Morze Jawajskie – co warto o nim wiedzieć?

Morze Jawajskie to duży akwen wodny położony w Azji Południowo-Wschodniej. Graniczy z Indonezją, Malezją i Singapurem. Jest domem dla różnorodnego życia morskiego, w tym ryb, żółwi i delfinów. Czym się charakteryzuje to morze? Odpowiedź poniżej!
morze ochockie

Morze Ochockie – co warto wiedzieć?

Morze Ochockie jest zasilane przez kilka dużych rzek, w tym Amur, Tuba i Kaltan. Średnia głębokość morza wynosi 859 m, a maksymalna głębokość to 3372 m. Morze jest domem dla wielu gatunków ryb, w tym śledzi, łososi i dorszy. Z czego jeszcze słynie to miejsce?
morze marmara

Morze Marmara – co warto wiedzieć?

Morze Marmara jest połączone z Morzem Czarnym przez cieśninę Bosfor oraz z Morzem Egejskim przez cieśninę Dardanele. Ma powierzchnię około 11 tys. km² i maksymalną głębokość 1355 m. Czym się charakteryzuje to morze? Wyjaśniamy!
morze czerwone

Morze Czerwone – co warto o nim wiedzieć?

Morze Czerwone to morze położone pomiędzy Afryką a Azją. Ten akwen jest centralnym punktem w regionie, ponieważ zapewnia szlaki handlowe, łowiska i miejsca turystyczne. Co warto wiedzieć o tym miejscu? Czym się ono charakteryzuje? Odpowiadamy!
morze północne

Morze Północne – co warto o nim wiedzieć?

Morze Północne to morze marginalne Oceanu Atlantyckiego położone pomiędzy Wielką Brytanią, Danią, Norwegią, Szwecją, Niemcami, Holandią, Belgią i Francją. Czym się charakteryzuje? Jakie zwierzęta je zamieszkują? Wyjaśniamy!
morze karskie

Morze Karskie – co warto o nim wiedzieć?

Morze Karskie jest morzem marginalnym Oceanu Arktycznego. Znajduje się w północno-zachodniej części Rosji i zajmuje powierzchnię 926 tys. km². Morze Karskie jest płytkie, o średniej głębokości 131 m. Jakie zwierzęta je zamieszkują? Odpowiedź poniżej!
morska kuchnia

Kuchnia morska, kulinarna innowacja

Morska kuchnia to kulinarna etyka i styl, który określa kolekcję dań, która zawiera drobniejsze i mniej znane gatunki żyjące w…
Dlaczego warto jechać nad morze

Dlaczego warto jechać nad morze?

Bałtyk i polskie kurorty na wybrzeżu kojarzą się z tłumami na plażach i „paragonami grozy” z lokali gastronomicznych.…
Morze Irlandzkie

Morze Irlandzkie i jego charakterystyczne cechy

Morze Irlandzkie jest częścią Oceanu Atlantyckiego, która oddziela Wielką Brytanię i Irlandię. To płytkie morze powstało ponad 60 milionów lat temu i jest śródlądową mielizną. Jego maksymalna głębokość wynosi 175 metrów. Morze Irlandzkie jest połączone z tzw. Morzem Celtyckim przez Kanał św. Jerzego na południu, a z Oceanem Atlantyckim przez Kanał Północny na północy. Większa część wyspy Irlandia jest obmywana przez otwarte wody Oceanu Atlantyckiego i dwa połączone z nim morza: Irlandzkie i Celtyckie.