Dlaczego warto polecieć do Toskanii?

mariusz

Pomimo że wiele osób uważa, iż niemożliwe są luksusowe wakacje na terenie Europy, to w praktyce takie opinie nie są prawdziwe. Na Starym Kontynencie jest bowiem mnóstwo atrakcyjnych turystycznie miejsc, które przyprawiają o zawrót głowy. Jednym z nich jest Toskania, czyli słynny włoski region, który wyróżnia się nie tylko fenomenalnym klimatem, ale również niezwykle szeroką gamą atrakcji. 

Toskania – co warto o niej wiedzieć?

Toskania jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych regionów w całej Italii. Znajdują się w niej piękne i malownicze miasteczka, spośród których szczególną renomą cieszy się Pienza oraz Montepulciano, a także stolica tego regionu, czyli Florencja, Toskania jest położona w Apeninach Północnych, a w jej bliskim sąsiedztwie znajduje się Morze Liguryjskie oraz Tyrreńskie. Jednym z głównych walorów Toskanii są bardzo wysokie temperatury. Ich średnia wartość oscyluje w okolicach 24 stopni Celsjusza, co jest idealną informacją dla osób uwielbiających upalne miejsca. Region ten ma charakter przemysłowo-rolniczy, albowiem słynie on nie tylko z produkcji wina, ale również z uprawy zbóż, ziemniaków i winorośli. Jednym z głównych przymiotów Toskanii jest kapitalnie rozwinięta infrastruktura, która sprawia, że przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi prowincjami jest banalnie proste. Włochy Toskania wycieczki z pomocą biura podróży Logostour są więc kapitalnym wyborem dla turystów, którzy cenią sobie relaks w absolutnie topowych warunkach. 

Co warto zobaczyć w Toskanii?

Toskania to relatywnie duży region, dlatego warto zarezerwować sobie sporo czasu, aby nie ominąć żadnej istotnej atrakcji. Zwiedzanie tego miejsca najlepiej rozpocząć od wizyty w stolicy, czyli Florencji. Jednym z najważniejszych punktów w tym mieście jest katedra Santa Maria del Fiore. Wyróżnia się ona nie tylko ponadprzeciętną estetyką, ale również bogatą historią. Dzięki temu jest ona uznawana za jedną z wizytówek całych Włoch. Podczas pobytu we Florencji warto zdecydować się także na obejrzenie punktów widokowych oraz słynnych kawiarni. Miłośnicy sportu nie mogą również zapomnieć o wizycie na stadionie miejscowej drużyny – Fiorentiny. 

Zobacz też:  5 rzeczy, które są niezbędne na wyjazd pod namioty

Po pobycie we Florencji warto udać się do San Gimignano. Miasto to słynie nie tylko z pięknych krajobrazów, ale również ze świetnie rozwiniętej branży kulinarnej. Jego specjalnością są lody, które doceniają fani słodkich przekąsek z całego świata. Najsłynniejszym punktem z lodami w całym miasteczku jest Gelateria Dondoli, która jest uznawana za najlepszą lodziarnię na całym świecie. Po uraczeniu swoich kuków smakowych słodkim przysmakiem można skupić się na zwiedzeniu centrum miasta. Jego popularność jest determinowana przede wszystkim przez piękne wieże obronne, które są najlepszym dowodem na bogatą historię San Gimignano. Miłośnicy średniowiecza z pewnością nie będą narzekali na nudę, ponieważ miasto to słynie z wielu zapierających dech w piersi zabytków. 

Jednym z obligatoryjnych punktów na mapie Toskanii jest również wcześniej wspomniane Montepulciano. Najpopularniejszą częścią tego miasta jest Piazza Grande, czyli główny plac, przy którym znajdują się katedra oraz monumentalny ratusz. Montepulciano słynie jednak nie tylko z pięknych średniowiecznych zabytków umiejscowionych na wzgórzu, ale również z wytrawnych win. Fani luksusowych alkoholi nie mogą zapomnieć o głównej zalecie tego miejsca i powinni skosztować popisowych win rekomendowanych przez Montepulciano. Są one synonimem prestiżu, dzięki czemu zasmakują nawet najbardziej wybrednym osobom. 

Bierny odpoczynek w Toskanii – gdzie można zaznać błogiego relaksu?

Pomimo że Toskania słynie z wielu imponujących zabytków, to jej głównym przymiotem jest zawrotna liczba plaż, które umożliwiają odpoczynek w absolutnie najlepszych warunkach. Jedną z najpopularniejszych plaż w tym malowniczym regionie jest Lido di Camaiore. Jej renoma jest determinowana nie tylko przez nieskazitelnie czystą wodę, ale również przez delikatny piasek. Lido di Camaiore bardzo dobrze spisuje się również u osób, które uwielbiają sporty wodne. Można bowiem na niej uprawiać surfing oraz żeglarstwo. Dzięki temu kapitalnie spisze się u wszystkich turystów bez wyjątku. Godną uwagi plażą jest także Talamone. Doceniają ją przede wszystkim osoby uwielbiające malownicze klify oraz zamki z bogatą historią. Tuż obok plaży znajdują się bowiem liczne atrakcje turystyczne, które sprawiają, że pobyt w tym miejscu jest istną przyjemnością. 

Zobacz też:  W jakich sytuacjach działa ubezpieczenie od rezygnacji z podróży?

Toskania – czy warto ją odwiedzić?

Jeżeli szukasz ciekawego regionu do zwiedzenia, to Toskania powinna być strzałem w dziesiątkę. Słynie ona z bogatej oferty turystycznej, w efekcie czego nikt nie powinien narzekać tutaj na nudę. W Toskanii można nie tylko solidnie wypocząć w towarzystwie promieni słonecznych, ale również zwiedzić średniowieczne zabytki i skosztować wielu pysznych potraw, znanych na całym globie. Aby mieć pewność, że podróż do Toskanii minie bezproblemowo, warto jednak korzystać z renomowanych biur podróży, które zjadły zęby na swoim fachu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też