Weekend w SPA – dlaczego warto zarezerwować taki pobyt?

Avatar
hanza spa

Zdecydowana większość z nas potrzebuje wypoczynku. Poświęcanie uwagi wyłącznie sprawom zawodowym i obowiązkom domowym, prędzej czy później zaowocuje przemęczeniem i nadmiernym napięciem emocjonalnym. Aby tego uniknąć, raz na jakiś czas zafundujmy sobie porządny relaks. Dobrym pomysłem może okazać się weekend w SPA. Warto poznać korzyści płynące ze spędzenia weekendu w takim miejscu oraz dowiedzieć się, czym kierować się przy jego wyborze.

Korzyści ze spędzenia weekendu w SPA

Weekend w SPA można spędzić zarówno samotnie, jak i z drugą połówką czy przyjaciółką. Bez względu na to, na czyje towarzystwo się zdecydujemy, czeka nas mnóstwo atrakcji. Dzięki weekendowi spędzonemu w hotelu ze strefą SPA, będziemy mogli liczyć na:

  • redukcję nadmiernego napięcia emocjonalnego
  • odprężenie ciała, na przykład dzięki masażom 
  • poprawę kondycji swojej skóry i włosów, dzięki zabiegom pielęgnacyjnym
  • wzmocnienie więzi z osobą, z którą spędzamy czas w SPA

Pobyt w SPA to także odpoczynek od gotowania, bo będziemy mogli liczyć na przepyszne posiłki przygotowane przez doświadczonych kucharzy. Jeśli będziemy mieli ochotę na aktywny wypoczynek, możemy zdecydować się na kąpiel w basenie bądź na spacer po okolicy, w której usytuowany jest hotel. 

Jak wybrać idealne SPA?

hanza_palac

Jeżeli decydujemy się na spędzenie weekendu w SPA, musimy wybrać odpowiednie miejsce. Na pewno warto zwrócić uwagę na położenie hotelu. Jeśli znajduje się on w samym centrum dużego miasta, przy hałaśliwej ulicy, raczej nie będziemy mieć dogodnych warunków do wypoczynku. Zdecydowanie lepiej byłoby wybrać hotel SPA ulokowany w atrakcyjnej okolicy. Dobrze byłoby, gdyby był otoczony na przykład jakimś parkiem. Mało co wpływa bowiem na nasz umysł tak kojąco jak naturalna zieleń. Godnym polecenia kierunkiem podróży może być na przykład Hanza Pałac Wellness&Spa, położony w pobliżu Borów Tucholskich. Wypoczynkowi sprzyja nie tylko malowniczy park otaczający pałac, ale również komfortowo urządzone pokoje i mnóstwo udogodnień w strefie SPA. 

Zobacz też:  Gdzie na wakacje? Najciekawsze miejsca w Polsce

Udogodnienia w hotelu SPA

Hotel SPA posiada mnóstwo udogodnień, z których mogą korzystać goście. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi na twarz, które zawsze dostosowane są do rodzaju i potrzeb cery. Wykonywane są z użyciem wysokiej jakości, profesjonalnych kosmetyków. Można skorzystać także z licznych zabiegów modelujących sylwetkę i odprężających spięte mięśnie. W strefie SPA można będzie również oddać się w ręce doświadczonych masażystów. Można postawić zarówno na masaż gorącymi kamieniami, jak i na masaż leczniczy czy relaksacyjny. Dobór metody zależy wyłącznie od naszych osobistych preferencji i aktualnych potrzeb. W hotelu ze strefą SPA bardzo często można korzystać z różnych rytuałów, które mogą być dedykowane kobietom, mężczyznom lub zakochanym. Coś dla siebie znajdą także przedstawicielki płci pięknej spodziewające się dziecka, bo sporo zabiegów jest dla nich bezpiecznych. Jeśli nie do końca wiemy, z których zabiegów zechcemy skorzystać, podczas rezerwacji najlepiej zdecydować się na opcję nieograniczonego dostępu do strefy SPA. Dzięki temu, na bieżąco będziemy mogli decydować o tym, na jaki zabieg się udać. 

Materiał promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też