Wakacje nad morzem, a wygląd włosów – pielęgnacja i regeneracja po wakacjach

mariusz
wakacje nad morzem a włosy

Wakacje to beztroski czas, który pomaga odetchnąć od codziennych obowiązków. Wygląd i dbanie o urodę nie jest wtedy na pierwszym planie. Niestety skutki tego bywają ciężkie i często trudno je odwrócić. Sprawdź, jak to wygląda w przypadku włosów.

Morza szum daje wytchnienie i pozwala zapomnieć o tym, co cię trapi. Zmienia pogląd na wiele spraw. To właśnie dlatego kierunek ten jest jednym z najpopularniejszych wśród wszystkich turystów. Dla większości osób niepewna pogoda i brak rozrywek nie jest żadną przeszkodą, wręcz atutem. Po długich wakacjach zdajemy sobie dopiero sprawę, jak kiepsko wyglądają włosy. Niestety warunki atmosferyczne nie są dla nich obojętne. W naszym artykule pokażemy ci, dlaczego morski klimat nie sprzyja twojej fryzurze. Podpowiemy ci również, jak szybko je zregenerować po wakacyjnych podbojach.

Morski klimat, a włosy – jak na nie wpływa?

Wakacje nad morzem to oblegane miejsce, które przyciąga ogromną liczbę turystów. Morski klimat doskonale wpływa na układ oddechowy, ale także poprawia samopoczucie. Niestety nie jest korzystny dla twojego wyglądu, a szczególnie dla włosów. Warunki atmosferyczne są bardzo zmienne i nieprzewidywalne. Masz do czynienia z dużą ekspozycją na promieniowanie słoneczne, silny wiatr, morską wodę, a czasem deszcz i burzę. To wszystko nie jest obojętne dla twojej fryzury, która rzadko jest właściwie chroniona. Jej struktura staje się bardziej porowata, zanika zdrowy blask i wyraźnie brakuje nawilżenia. Można zauważyć także znacznie jaśniejsze kosmyki oraz pojawiające się siwe odrosty, które wymagają farbowania w domu lub w salonie.

Zobacz też:  Badania nieniszczące konstrukcji stalowych – najważniejsze informacje

Włosy po wakacjach – wygląd i potrzeby

Włosy po wakacjach bardzo łatwo rozpoznać na ulicy. Najczęściej są nieodłącznym elementem opalonej skóry. Jak wyglądają? Oto cechy fryzury powracającej znad morskiego kurortu:

  • suchość – nie tylko końcówek, ale także włosów na całej długości;
  • wyraźne odwodnienie i brak blasku;
  • rozjaśnienie pod wpływem promieni słonecznych;
  • szorstkość;
  • trudność w układaniu;
  • szybkie wysychanie bez pomocy suszarki;
  • nadmierne puszenie się.

Mycie wymagających włosów – wakacyjna regeneracja

Po morskiej przygodzie, włosy mogą źle reagować na stosowane wcześniej detergenty do ich mycia. Warto pomyśleć o metodzie OMO lub wypróbować oczyszczania za pomocą samej odżywki. OMO to skrót od olej – mycie – odżywka i ma na celu nie tylko mycie skalpu, ale równoczesną troskę o włosy na całej długości. Druga opcja, czyli wykorzystanie samej odżywki sprawdzi się, gdy masz nieco mniej czasu. Produkt ten musi zawierać specjalne substancje powierzchniowo-czynne, do których zaliczamy m.in. Methosulfates, Behentrimonium Chloride, czy Benzalkonium Chloride.

Nawilżanie włosów po ekspozycji na słońce

Mycie włosów to podstawowy etap pielęgnacji, jednak sam w sobie nie zregeneruje wymagających kosmyków. Do tego niezbędne jest olejowanie, aplikacja masek i odżywek. Pierwsze z nich ma na celu uzupełnienie lipidów, wytworzenie ochronnej warstwy i silne wygładzenie. Olej należy dostosować do porowatości włosa. Odżywki natomiast powinny być nakładane po każdym myciu. Silnie odżywcze maski aplikuj minimum raz w tygodniu na 30 minut. 

Koloryzacja, czyli żegnajcie odrosty

Odrosty nie będą się tyczyć wszystkich. Borykają się z nimi osoby głównie nieco starsze, chociaż pojedyncze siwe kosmyki dotykają również młodych. Kilka tygodniu to dużo, szczególnie gdy posiadasz jednolity odcień dobrej czarnej farby do włosów – szare odrosty zaczynają się wyróżniać na tle reszty. Będąc na wakacjach, możesz skorzystać z usług okolicznych salonów lub wykonać samemu koloryzacje. To opcje, z których kobiety jednak nie chcą korzystać – wakacje nie są od tego. Umów się na wizytę w sprawdzonym salonie tuż po powrocie. Nad morzem skorzystaj z kilku produktów do kamuflażu siwego odcienia. W drogeriach kupisz specjalne spraye koloryzujące. Dostępnych jest wiele odcieni, zatem nie będziesz mieć problemu z dopasowaniem.

Zobacz też:  Jaką rolę odgrywają buty rowerowe w wyposażeniu kolarza? Kiedy warto je kupić?

Po wakacjach nad morzem postaw na silną regenerację włosów. Udaj się do fryzjera na farbowanie, jeśli fryzura tego wymaga. Zadbana zdecydowanie bardziej podkreśli wypoczęte spojrzenie i subtelną opaleniznę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też