Planujesz kupić nieruchomość? Nie zapomnij o jej ubezpieczeniu

Zakup nieruchomości to zawsze bardzo ważna decyzja. Wiąże się nie tylko z dużymi kosztami za sam zakup domu i wyposażenia, ale do tej inwestycji należy doliczyć także koszty dodatkowe. Niewątpliwie bardzo ważnym wydatkiem jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia nieruchomości.
mariusz

Zakup nieruchomości – na jakie koszty dodatkowe trzeba być gotowym?

Kupując dom, często nie myślimy o kosztach dodatkowych. W głowie mamy cenę nieruchomości, ewentualnego wykończenia oraz wyposażenia. Niestety do inwestycji należy doliczyć także koszty dodatkowe, takie jak:

Opłaty skarbowe;

Koszty sądowe;

Podatek VAT;

Opłacenie notariusza;

Prowizja – jeśli kupujesz przez biuro nieruchomości;

Koszty kredytu hipotecznego – gdy kupujesz nieruchomość na kredyt, w tym ubezpieczenie nieruchomości.

Polisa ubezpieczeniowa – jak znaleźć odpowiednią?

Jeśli kupujesz mieszkanie lub dom na kredyt, bez wątpienia bank zażąda od Ciebie wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Nawet jeśli kupujesz nieruchomość bez pomocy banku, bardzo dobrym pomysłem jest zakup dobrej polisy. Nieprzewidziane sytuacje losowe mogą zdarzyć się każdemu. Zalanie, pożar, silne wiatry, mogą nieść ze sobą nieprzyjemne konsekwencje. Jeśli nie chcesz pokrywać kosztów naprawy strat z własnej kieszeni, zainwestuj w dobrą polisę. Nie wiesz, gdzie znaleźć odpowiednią? Wśród bogatej oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych ciężko się zdecydować. Chodzenie od firmy do firmy i porównywanie warunków może być frustrujące i czasochłonne. Najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki cen ubezpieczeń. Jeśli jesteś zainteresowany, porównaj polisy na nieruchomości (domu i mieszkania) na stronie internetowej ubezpieczeniaonline.pl.

Dokumenty niezbędne do zakupu nieruchomości – ile kosztują?

Oprócz wspomnianych wyżej kosztów, każdy kto zechce kupić nieruchomość będzie potrzebować zdobyć stosowne dokumenty. Wiele z nich można pobrać za darmo elektronicznie, jednak za niektóre będziesz musiał zapłacić. Płatne są np. odpis z księgi wieczystej nieruchomości – czy w przypadku przedsiębiorców – zaświadczenia z urzędu skarbowego o braku zaległości finansowych. Nie są to drogie dokumenty. Ich koszt to zazwyczaj ok. 20-30 złotych. Więcej na temat dodatkowych kosztów, jakie musisz ponieść, kupując nieruchomość, znajdziesz w internecie na stronie Ubezpiecznieonline.pl (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/dodatkowe-koszty-przy-zakupie-nieruchomosci/520.html). Dobra polisa mieszkaniowa jest to zdecydowanie produkt warty zakupu. Dzięki niej nie musisz się obawiać, że w razie różnych sytuacji losowych zostaniesz bez pomocy. Polisę podstawową możesz rozszerzyć o dodatkowe korzyści, np. wykupując Home Assistance. Rozszerzenie to zapewnia pomoc specjalistów, takich jak np. elektryk czy hydraulik oraz m.in. nocleg w przypadku zalanego lokum. Lista korzyści jest znacznie dłuższa. Warto zapoznać się ze szczegółami produktów oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też