Czy można wziąć rower na prom?

mariusz
prom rower

Jest wiele rzeczy, których dla bezpieczeństwa podróżnych nie należy zabierać na prom. Rower jednak do nich nie należy i można go spokojnie przewozić tym środkiem transportu. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Zobacz, co należy wiedzieć o przewożeniu roweru na promie!

Rowerzyści chcący wyruszyć w podróż do krajów skandynawskich mogą użyć promu. Rower to naprawdę dobry sposób na zwiedzanie. Podróż rowerem ma wiele zalet, ale przede wszystkim jest stosunkowo niedroga. Nie musisz zwracać uwagi na ceny paliwa i możesz w pełni skupić się na zwiedzaniu. Przewóz roweru promem nie powinien być problematyczny.

Przewożenie roweru na promie

Regulamin każdego przewoźnika reguluje to, co możesz zabrać na prom. Rower jest jedną z rzeczy, które można przewozić bez obaw. Może on być wyposażony w torby oraz bidon rowerowy. Będziesz musiał jednak liczyć się z tym, że za rower będziesz musiał dodatkowo zapłacić. Cennik jest tutaj zależny od przewoźnika i najlepiej przed podróżą zapoznać się z cennikiem, który jasno określa kwotę, którą będziesz musiał zapłacić za przewóz roweru. Z reguły jednak nie przekracza ona 100 złotych.

Co musi mieć rowerzysta na promie?

Rowerzysta chcący skorzystać z przeprawy promowej musi mieć kamizelkę odblaskową. Jest to wymóg stawiany przez każdego przewoźnika. Kamizelka zapewni ci bezpieczeństwo, dlatego powinieneś się w nią wyposażyć nie tylko podczas podróży promem, ale także podczas codziennych wycieczek. Będziesz dużo lepiej widoczny dla kierowców samochodów, co zwiększy twój poziom bezpieczeństwa. Zadbaj o to, by być widocznym na drodze!

Zobacz też:  Zanieczyszczenie wód w morzach i oceanach

Przewożenie roweru na dachu samochodu na promie

Jeżeli chcesz wyjechać na wakacje do krajów skandynawskich samochodem, to będziesz musiał skorzystać z promu. Rower znajdujący się na dachu zwiększą wysokość samochodu, a to wpłynie cenę jego przewozu. Pamiętaj, że na promie twój rower może zostać uszkodzony, dlatego odpowiednio go zabezpiecz. To ważne, jeżeli nie chcesz narazić się na wysokie koszty naprawy swojego jednośladu. Jeżeli twój rower znajduje się z tyłu samochodu, to zmieni się jego długość, dlatego musisz to uwzględnić podczas kupowania miejsca na promie.

Czego nie można przewozić promem?

Na promie nie można przewozić artykułów niebezpiecznych bez zezwolenia. Chodzi tutaj głównie o amunicję oraz broń palną. Na promie nie można również używać otwartego ognia, czyli kuchenek oraz świec. Jeżeli masz przy sobie jakieś niebezpieczne przedmioty, to musisz zgłosić je podczas odprawy na terminalu. Mogą one być wtedy przewożone jedynie w samochodzie i muszą się tam znajdować przez cały okres podróży.

Co warto wiedzieć o podróży promem?

Dla wielu osób jest to niecodzienna forma transportu, dlatego warto wiedzieć, jak zachowywać się na promie. Rower musi znajdować się w wyznaczonym miejscu i nie można go stamtąd wyprowadzać aż do końca podróży. Podczas podróży promem masz obowiązek wykonywania poleceń kapitana. Musisz również przestrzegać regulaminu i przepisów bezpieczeństwa, które obowiązują na promie. 

Posiłki spożywaj w restauracjach i barach, które znajdują się na pokładzie. Jeść możesz tylko to, co w nich kupisz. Wyjątkiem są jednak osoby, które muszą przestrzegać specjalnej diety oraz niemowlaki. Podczas rejsu pamiętaj, aby przebywać jedynie w pomieszczeniach przeznaczonych dla pasażerów. Na promie nie masz dostępu do swojego samochodu, więc zabierz z niego najpotrzebniejsze rzeczy.

Teraz już wiesz wszystko o podróży promem. Rower możesz bezpiecznie przewieźć na jego pokładzie, a ty sam możesz po prostu odpoczywać przed dalszą rowerową podróżą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też