Wypoczynek nad Morzem Karaibskim — Dominikana

mariusz
morze karaibskie

Marzą Ci się wakacje rajskim miejscu? Dominikana to jedna z Wysp Karaibskich, którą chętnie odwiedzają turyści spragnieni słońca. Rajskie plaże, biały piasek, palmy i błękitna woda — to wszystko sprawia, że o wakacjach w tym miejscu marzy wiele osób. To świetne miejsce na relaks, gdzie turyści mogą zaznać wielu innych atrakcji.

Atrakcje Dominikany

Nie bez powodu plaże w Dominikanie uznawane są za jedne z najpiękniejszych. Morze Karaibskie przybiera tu przepiękny odcień, jest ciepłe i bardzo czyste, co sprawia, że panują tu idealne warunki dla osób, chcących poznawać podwodny świat. Fale, z których słynie wybrzeże, na pewno przypadną do gustu miłośnikom sportów wodnych, np. surferom. Oczywiście, poza rajskimi plażami znajdziemy tu również miejsca, które słyną z klubów i przeróżnych restauracji, a także atrakcje, które warto zobaczyć, planując swój pobyt na tej pięknej wyspie.

Jedną z chętnie wybieranych atrakcji jest Saona Island. Ta malowniczo położona wysepka zlokalizowana jest na południe od Dominikany. U jej wybrzeży znajdują się liczne mielizny, na których turyści mogą podziwiać rozgwiazdy, które są tam pod ochroną. Na tę wyspę, nazywaną również Perłą Karaibów, możemy dostać się na dwa sposoby – katamaranem lub łódką. Na wyspie znajduje się również miasteczko, które warto odwiedzić, a konkretnie Altos de Chavon, które powstało w 1976 r. Polecamy zobaczyć miejscowy amfiteatr, a także Muzeum Archeologiczne, które pozwoli nam poznać historię tego karaibskiego raju. Miasteczko jest malowniczo położone, wśród bujnej zieleni. 

Chcąc podziwiać Morze Karaibskie i okoliczne wyspy z nieco innej perspektywy, warto wypożyczyć kajaki lub rowerki wodne. Taki sposób zwiedzania wybrzeża jest niezwykle atrakcyjny i na pewno pozostawi wiele pięknych wspomnień. Dla nieco odważniejszych osób jest również możliwość przejażdżki na bananie i innych atrakcjach wodnych.

Zobacz też:  Jak założyć hodowlę ryb?

Poznaj wyspę z innej strony

Dominikana to jednak nie tylko zapierające dech w piersiach Morze Karaibskie i rajskie plaże. Będąc tu, możemy zaplanować wiele innych atrakcji, niezwiązanych z wodą. Jedną z nich są plantacje kakaowca. Taka wycieczka może przypaść do gustu w szczególności tym osobom, które uwielbiają czekoladę. W zależności od tego, do jakiego miejsca się wybierzemy, mamy możliwość spróbowania przepysznej czekolady, powstałej ze świeżych ziaren, a także zobaczenia, jak powstaje czekolada i jak hodowcy dbają o jej uprawę.

Ciekawą atrakcją jest również Wodospad El Limon. Imponuje on swoją wielkością – ma aż 52 metry wysokości. To świetne miejsce również dla osób lubiących aktywny wypoczynek – malowniczo położone trasy trekkingowe zachęcają do odbywania wędrówek, a punkt widokowy, z którego zobaczymy piękne połączenie zieleni i Atlantyku, wynagradza każdy wysiłek. Dodatkowo, pod wodospadem możliwa jest kąpiel – świetny sposób na ochłodzenie się.

Będąc na Dominikanie, warto również wybrać się do jednego w wielu Parków Narodowych. Los Haitises będzie świetnym wyborem. Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę właśnie tam? Rosnące tam lasy namorzynowe są domem dla ponad 200 przeróżnych gatunków ptaków. Z kolei dookoła Parku turyści mogą liczyć na zobaczenie manat i delfinów, które często się tam pojawiają. W drodze do Parku ukażą nam się piękne widoki – skały, które pokrywają soczyście zielone drzewa, Na terenie Parku Los Haitises znajdziemy również liczne jaskinie, których wnętrza skrywają niesamowite petroglify oraz piktogramy, powstałe za czasów Indian Taino. Jedną ze znanych jaskiń jest Cueva de la Línea.

Jeśli marzymy o wakacjach w raju, Dominikana na pewno spełni nasze wymagania. To piękne miejsce, które ma nam do zaoferowania wiele ciekawych miejsc, które cieszą oko. To również świetna opcja na podróż dla osób, które lubią obcować z naturą. Idealna temperatura, piękne plaże na Dominikanie i ocean sprawią, że nie będziemy chcieli wracać do domu i zakochamy się w tym cudownym miejscu. Spędzając tam wakacje nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się pięknymi widokami, pić mleko ze świeżo zerwanego kokosa i odpoczywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też