Leczenie implantologiczne za granicą- czy się opłaca?

mariusz
Leczenie implantologiczne za granicą- czy się opłaca?

Leczenie implantologiczne w przypadku trwałej utraty zęba lub zębów staje się prawdziwie niezbędne. Nie da się jednak ukryć, że zwykle nie kojarzy się nam ono z najmniejszymi kosztami. Wobec tego rozważmy leczenie implantologiczne za granicą- czy się opłaca?

Kiedy warto rozważyć implanty stomatologiczne?

Każdy z nas z całą pewnością marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu, którym możemy się chwalić. Nie da się bowiem ukryć, że uzębienie jest największą ozdobą naszej twarzy i dodaje nam nietuzinkowego uroku. Niemniej jednak wypadki i nieszczęścia- zgodnie ze starym powiedzeniem- chodzą po ludziach, a to znajduje również odniesienie do naszych zębów. Bardzo często może zdarzyć się tak, że w wyniku urazu, zaniedbania czy nawet choroby, niektóre siekacze czy inne zęby po prostu wypadają lub wymagają usunięcia. Wówczas pojawia się nieestetyczny ubytek, który trzeba czymś konkretnym wypełnić. Wobec tego idealnie sprawdzają się w tym momencie implanty stomatologiczne. Pacjenci u których brakuje pojedynczych zębów, a także i ci pacjenci, którzy borykają się ze znacznie większymi ubytkami lub całkowitym brakiem uzębienia, również mogą z nich skorzystać lub zaczerpnąć porady na DentInfo.pl. Wspomniane już zostało, że samych przyczyn braku w uzębieniu może być tysiące. Próchnica, która nie jest odpowiednio wcześnie leczona, paradontoza, a nawet niewykształcenie się w odpowiedniej formie związków zębowych, może przyczynić się do powstania ubytków. Przy tym warto podkreślić, że nie jest to jedynie problem natury estetycznej. Zwykle utrata zębów może nieść za sobą wiele innych konsekwencji, przykrych dla naszego zdrowia. Może ona bowiem być powodem zaburzeń zgryzu, zaniku kości czy nawet napadowych bólów głowy.

Zobacz też:  Podróż nad morze – jak się przygotować?

Implanty stomatologiczne zębów za granicą

Implanty za granicą to coraz częściej praktykowana metoda wśród polskich pacjentów. Nie da się ukryć, że zagraniczne gabinety stomatologiczne często wykorzystują o wiele bardziej zaawansowane metody oraz techniki, by sprawić, że dany implant będzie służył pacjentowi dożywotnio, a jego przyjęciem się nie będzie problemu. Implanty za granicą to również gwarancja tego, że zintegrują się one z kością. Specjaliści poinstruują nas również w jaki sposób powinniśmy zadbać o higienę jamy ustnej oraz przejść poprawnie przez cały proces rekonwalescencji związany z zaadaptowaniem się implantu do kości oraz dziąsła. Co ciekawe zagraniczne gabinety stomatologiczne oferują również innowacyjne metody typu all-on-4. Zabieg ten polega przede wszystkim na to, że podczas jednego zabiegu można wszczepić nawet cztery implanty w szczęce lub w żuchwie. Co więcej mocują one je w formie stałego mostu z pełnym uzębieniem. Pacjenci jednak, którzy wykonali implanty za granicą będą musieli po około 6 tygodniach ponownie odwiedzić klinikę, gdyż nadejdzie czas, kiedy ten most trzeba będzie wymienić na stały, wzmocniony o tytanową belkę. Najważniejsze zdaje się być jednak to, że cały zabieg i wszystkie implanty za granicą zostają wszczepione w ciągu jednego dnia. Dodatkowo przeprowadzone zostaną także wszystkie procesy ekstrakcyjne, oczyszczanie tkanek, a także sama implantacja. Zabieg oczywiście odbywa się w ramach znieczulenia, gdyż mocowanie implantów do kości jest niezwykle bolesne.

Implanty za granicą- czy to się opłaca?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy implanty za granicą są opłacalnym rozwiązaniem. Otóż z pewnością taka podróż po piękny uśmiech może okazać się niezwykle opłacalna, gdyż w Polsce ceny leczenia implantologicznego utrzymują się na niezwykle wysokim poziomie. Niemniej jednak za granicą, podobnie zresztą jak i w Polsce, mamy dostęp do szeregu specjalistów, którzy są wysoko wykwalifikowani i posiadają niezbędne doświadczenie w przeprowadzeniu tego typu zabiegów. Jeśli jednak zależy nam na najnowszych technologiach i dość atrakcyjnej cenie, wówczas warto będzie udać się do specjalisty poza granicami naszego kraju. Implanty za granicą mogą okazać się niezwykle ekonomicznym, a także skutecznym rozwiązaniem problemów z brakiem uzębienia lub ubytkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też