Ile kosztują nowe mieszkania nad polskim morzem?

mariusz
polskie morze w sopocie

Ceny mieszkań nad polskim morzem drastycznie skoczyły w czasie pandemii. Nadmorskie mieszkania to nie tylko dobre miejsce do życia, ale również dobra inwestycja pod wynajem w czasie sezonu letniego. Sprawdź, ile kosztują nowe mieszkania nad morzem i co wpływa na ich wysoką cenę.

Dlaczego mieszkania nad morzem są coraz droższe

Wzrostu cen mieszkań nad morzem możemy upatrywać się w wielu przyczynach. Przede wszystkim okres pandemii sprawił, że ich ceny podskoczyły gwałtownie. Dlaczego? Dzięki pracy zdalnej wiele osób zaczęło myśleć o wyprowadzce w bardziej przyjazne przyrodniczo miejsce, a jogging na plaży po dniu spędzonym przed komputerem brzmi kusząco. Ceny mieszkań nad morzem zawsze jednak były duże i często przewyższały ceny mieszkań w stolicy, czy innych dużych modnych miastach. Miejsca takie jak Sopot są ekskluzywne turystycznie, a i Gdańsk czy Gdynia mają dużo do zaoferowania jako miasta bardzo duże, w których wypady nad morze można połączyć z pędzącym korporacyjnym życiem.

Mieszkanie nad morzem to również dobra inwestycja pod wynajem. Szczególnie w sezonie letnim ciężko znaleźć nad morzem kwaterę, jeśli nie zarezerwuje się jej z dużym wyprzedzeniem. Wynajem krótkoterminowy bardzo się opłaca, dlatego wynajem mieszkania nad morzem w sezonie może zarobić dla nas dużo pieniędzy i sukcesywnie spłacać kredyt.

Ile kosztują nowe mieszkania nad polskim morzem

Nowe mieszkania nad polskim morzem kupimy w różnych cenach, które wahają się od nawet 8 tysięcy złotych za metr kwadratowy do 25 tysięcy złotych i więcej. Wszystko zależy od lokalizacji i danej inwestycji. Mieszkania typu luksusowe apartamenty, szczególnie w mieście takim jak Sopot będą dużo droższe niż mieszkania w Kołobrzegu czy innej mniejszej miejscowości, o mniejszym prestiżu. Dodatkowo liczy się odległość od morza, gdyż mieszkania powstające w pierwszej linii zabudowy tj. blisko morza są dużo droższe niż te znajdujące się w dalszej linii zabudowy, gdzie nad morze trzeba dojechać nawet 25 kilometrów. Liczy się również dostępność komunikacji miejskiej czy infrastruktury naokoło osiedla.

  • Średnia cena nowego mieszkania w Sopocie to 15,5 tysięcy złotych za metr kwadratowy.
  • Średnia cena nowego mieszkania w Gdańsku to 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy.
  • Średnia cena nowego mieszkania w Ustce to 9500 t złotych za metr kwadratowy.
  • Średnia cena nowego mieszkania w Kołobrzegu to 8000 złotych za metr kwadratowy.
  • Średnia cena nowego mieszkania na Helu to 13 tysięcy złotych za metr kwadratowy.
  • Średnia cena nowego mieszkania w Świnoujściu  to 23 tysiące złotych za metr kwadratowy.
  • Średnia cena nowego mieszkania w Międzyzdrojach to 13 tysięcy złotych za metr kwadratowy.
  • Średnia cena nowego mieszkania w Łebie to 8500  złotych za metr kwadratowy.
Zobacz też:  Kuchnia na fali: Kulinarne aspekty obozu żeglarskiego

Jak kupić nowe mieszkanie nad morzem

Aby kupić nowe mieszkanie nad morzem, powinniśmy obserwować nowo powstające inwestycje deweloperskie. Kupno mieszkania na umowę deweloperską, kiedy to inwestycja jest dopiero w początkowych fazach budowy, będzie tańsze niż kupno już gotowego mieszkania. Będziemy musieli poczekać zapewne kilka miesięcy, a nawet lat, ale cena będzie niższa. Zanim zdecydujemy się na taki krok, sprawdźmy dokładnie, na co uważać przy umowach deweloperskich, żeby nie wpędzić się w kłopoty finansowe.  Prawnicy firmy Pewny Lokal mają za sobą wiele przeanalizowanych umów deweloperskich i pomogą na każdym etapie kupna mieszkania od dewelopera.

Sprawdź więcej: https://pewnylokal.pl/porady/umowa-deweloperska-na-co-uwazac

Kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku

Aby kupić mieszkanie od dewelopera nad morzem, należy dobrze się do tego przygotować. Po wybraniu odpowiedniej dla nas inwestycji deweloperskiej powinniśmy dobrze przeanalizować prospekt informacyjny przedstawiany przez dewelopera, w którym znajdziemy wszystkie zasady naszej umowy i całą ofertę. Umowę z deweloperem, jak i cenę mieszkania można negocjować i tu znowu przyda się pomoc specjalisty prawnika firmy Pewny Lokal. Sprawdzimy legalność inwestycji, materiały użyte do budowy, jakość i plany, to czy inwestycja nie zagraża przyrodzie i czy jest prowadzona z poszanowaniem nadmorskiego krajobrazu. Ostatnim krokiem przy kupnie mieszkania od dewelopera jest odbiór tego mieszkania. Fachowiec z firmy Pewny Lokal sprawdzi, czy nieruchomość nie ma usterek, odbiegających od tego, co zawarte było w umowie, a jeśli takowe znajdzie, co zdarza się często, zostaną one zaprotokołowane i deweloper będzie musiał naprawić je na swój koszt. Dzięki temu szybciej będziemy mogli  się wprowadzić lub zacząć wynajmować kupione dopiero co nowe mieszkanie nad polskim morzem. Firma Pewny Lokal przeprowadzi klienta przez kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku, wspierając swoim wieloletnim doświadczeniem na każdym etapie.

Zobacz też:  5 rzeczy, które są niezbędne na wyjazd pod namioty

Jeśli chcemy kupić mieszkanie od dewelopera, które jest już wybudowane, będziemy musieli zapłacić więcej, ale nadal pomoc specjalisty będzie tu nieoceniona. Sami możemy również sprawdzić, na co uważać przy zakupie mieszkania od dewelopera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też